Delaware County 4-H and FFA members took part in the multi-day Delaware County Spring Livestock Show, Feb. 27 to March 2, at the Delaware County Fairgrounds. Here are the results. 

Beef Cattle

• Heifers

Grand Champion – Caleb Holcombe

Reserve Grand Champion – Kash Butler

Angus - Addy Zellow, champion, Sawyer Lane, reserve

Beefmaster – Lila Sherman, champion

Brangus – Naaman Niehus, champion

Charolais - Addy Zellow, champion, Andy Jenks, reserve

Hereford – Sellor Lane, champion, Sawyer Lane, reserve

Limousin – Kash Butler, champion

Maine-Anjou – Emily Jech, champion

Red Angus - Kash Butler, champion

Shorthorn - Caleb Holcombe, champion, Hannah Dozier, reserve

Commercial – Kord Butler, champion, Caleb Holcombe, reserve.

• Steers

Grand Champion Show Ring Steer– Lauren Chaney

Reserve Grand Champion Show Ring Steer – Gunner Hill

Rate of Gain – McKay Johnson

Res. Rate of Gain – Eli Law

• Overall awards

Bred & Owned – Emily Jech

Junior Showmanship – Gunner Hill

Intermediate Showmanship – Sawyer Lane

Senior Showmanship – Hannah Dozier

Goats

Grand Champion – Mia McCool

Reserve Grand Champion – Lila Sherman

• Overall awards

Junior Showmanship – Emily Kirby

Intermediate Showmanship – Alec Davis

Senior Showmanship – Lila Sherman

Sheep

Grand Champion – Lila Sherman

Reserve Grand Champion – Hagen Horney

Hamp – Thomas Benedict, champion, Rylee Caswell, reserve

Natural – Rylee Caswell, champion, Lila Sherman, reserve

Shropshire – Brook Johnson, champion

Speckle – Sellor Lane, champion, Thomas Benedict, reserve

Suffolk – Hagen Horney, champion, Josie Bell Law, reserve

Cross – Lila Sherman, champion, Hagen Horney reserve.

• Overall awards

Bred & Owned - Emily Jech

Junior Showmanship - Jolene Roberts

Intermediate Showmanship – Calleigh Blisard

Senior Showmanship – Emily Jech

Swine

Grand Champion - Marisa Rowe

Reserve Grand Champion - Marisa Rowe

Berk – Emma Fields, champion, Caden Doty, reserve

Chester – Rayker Johnston, champion, Justin Denny, reserve

Duroc – Cody Whitlock, champion, Breanna Jackson, reserve

Hamp – Marisa Rowe, champion, Addison Bronaugh, reserve

Hereford – Kadyn Johnston, champion, Kaylee Ames, reserve

Poland – Blaine Phillips, champion, Emily Eldridge, reserve

Spot – Mattison Hamilton, champion, Skylar Brantley, reserve

York – Skylar Brantley, champion, Jodi Warren, reserve

Cross - Marisa Rowe, champion, Addison Bronaugh, reserve

• Overall awards

Bred & Owned – Eli Hicks

Junior Showmanship – Eli Hicks

Intermediate Showmanship – Cody Whitlock

Senior Showmanship - Marisa Rowe