Class 6A

First round

Westmoore 14, Midwest City 13, OT

Owasso 51, Norman 44, 5OT

Jenks 56, Bixby 26

Lawton Eisenhower 42, Mustang 34

Lawton 24, Edmond Memorial 13

Broken Arrow 41, Bartlesville 13

Union 56, Muskogee 7

Edmond North 28, Yukon 21

Quarterfinals

Owasso 16, Westmoore 6

Jenks 57, Lawton Ike 7

Lawton 35, Broken Arrow 21

Union 58, Edmond North 17

Semifinals

7:30 p.m. Friday

Owasso (8-4) vs. Jenks (12-0), at Broken Arrow H.S.

Lawton (12-0) vs. Union (11-1), at Putnam City H.S.

Class 5A

First round

Guthrie 35, Durant 6

Coweta 13, Kelley 7

Tulsa Washington 43, Claremore 0

Edmond Deer Creek 19, Ardmore 12

Lawton MacArthur 35, Ada 0

McAlester 39, Grove 20

East Central 30, Skiatook 8

MWC Carl Albert 30, Duncan 27, OT

Quarterfinals

Guthrie 27, Coweta 3

Tulsa Washington 23, Edmond Deer Creek 0

Lawton MacArthur 48, McAlester 8

East Central 21, Carl Albert 14

Semifinals

Guthrie (11-1) vs. Tulsa. Washington (11-1), 7:30 p.m. Friday, Stillwater H.S.

Lawton MacArthur (10-2) vs. East Central (11-1), 7:30 p.m. Friday, Norman High School

Class 4A

First round

Clinton 21, Tecumseh 7

Catoosa 21, Sallisaw 14

Wagoner 55, Fort Gibson 7

Glenpool 26, OKC McGuinness 23

OKC Douglass 30, Elk City 14

Oologah 51, Hilldale 26

Broken Bow 29, Vinita 8

Elgin 34, Harrah 12

Quarterfinals

Catoosa 21, Clinton 19

Wagoner 46, Glenpool 0

OKC Douglass 41, Oologah 3

Broken Bow 33, Elgin 13

Semifinals

7:30 p.m. Friday

Catoosa (10-2) vs. Wagoner (12-0), at Bixby H.S.

OKC Douglass (10-2) vs. Broken Bow (12-0), at Southeastern State (Durant)

Class 3A

First round

Anadarko 41, Lone Grove 0

Newcastle 37, Prague 7

Metro Christian 17, Berryhill 14

Valliant 56, Henryetta 34

Kingfisher 55, Perkins-Tryon 21

Tuttle 26, Madill 6

Beggs 13, Stigler 7

Verdigris 24, Sperry 21

Cascia Hall 47, Inola 21

Seminole 24, Keys 8

Plainview 28, Blanchard 24

Bethany 38, Bristow 22

Spiro 33, Victory Christian 7

Nowata 22, Tah. Sequoyah 15

OKC Heritage Hall 27, Little Axe 7

Bridge Creek 49, Purcell 15

Second round

Anadarko 48, Newcastle 7

Metro Christian 34, Valliant 14

Kingfisher 14, Tuttle 8

Beggs 55, Verdigris 24

Cascia Hall 14, Seminole 0

Bethany 31, Plainview 21

Spiro 49, Nowata 27

OKC Heritage Hall 34, Bridge Creek 0

Quarterfinals

All games are at 7:30 p.m. on Friday

Anadarko (12-0) at Metro Christian (9-3)

Beggs (8-4) at Kingfisher (8-3)

Cascia Hall (11-1) at Bethany (9-3)

Spiro (11-1) at OKC Heritage Hall (12-0)

Class 2A

First round

Crooked Oak 46, Watonga 34

Washington, Okla. 55, Tishomingo 23

Talihina 26, Okemah 20

Colcord 48, Pawhuska 7

Davis 53, Hobart 14

Jones 34, Tonkawa 7

Lincoln Christian 43, Adair 27

Hartshorne 28, Holdenville 21

Stroud 53, Wilburton 14

Salina 10, Newkirk 7

OKC Millwood 59, Oklahoma Christian 28

Coalgate 22, Frederick 21

Commerce 32, Chelsea 12

Morris 23, Vian 8

Lindsay 55, Kingston 18

Hennessey 22, Christian Heritage 6

Second round

Washington, Okla. 35, Crooked Oak 0

Colcord 29, Talihina 28

Davis 26, Jones 20, OT

Lincoln Christian 53, Hartshorne 0

Stroud 24, Salina 21

OKC Millwood 32, Coalgate 6

Commerce 38, Morris 35

Hennessey 36, Lindsay 13

Quarterfinals

All games are at 7:30 p.m. on Friday

Washington, Okla. (9-3) at Colcord (10-2)

Davis (10-1) at Lincoln Christian (10-2)

Stroud (11-1) at OKC Millwood (12-0)

Commerce (11-1) at Hennessey (9-3)

Class A

First round

Thomas 40, Minco 13

Mangum 42, Healdton 20

Wynnewood 46, Gore 10

Foyil 14, Hominy 6

Velma-Alma 34, Sayre 0

Okeene 34, Oklahoma Bible 7

Woodland 40, Porter 0

Elmore City 26, Sallisaw Central 0

Wayne 40, Wewoka 6

Morrison 47, Fairland 12

Cashion 55, Turpin 31

Ringling 32, Apache 22

Afton 55, Barnsdall 0

Stratford 40, Quinton 0

Carnegie 42, Empire 0

Crescent 21, Beaver 3

Second round

Thomas 47, Mangum 21

Wynnewood 34, Foyil 14

Velma-Alma 28, Okeene 14

Woodland 40, Elmore City 8

Morrison 27, Wayne 26

Cashion 25, Ringling 16

Stratford 21, Afton 14

Crescent 47, Carnegie 21

Quarterfinals

All games are at 7:30 p.m. on Friday

Thomas (11-1) at Wynnewood (7-5)

Velma-Alma (11-1) at Woodland (11-0)

Cashion (11-1) at Morrison (9-3)

Stratford (10-2) at Crescent (9-3)

Class B

First round

Cherokee 48, Marlow Central 0

Caddo 48, Depew 28

Dewar 54, Summit Christian 7

Fox 54, Pond Creek-Hunter 28

Davenport 32, Seiling 28

Wetumka 42, Welch 34

Kiefer 37, Gans 0

Laverne 46, Alex 0

Quarterfinals

Cherokee 38, Caddo 32

Dewar 45, Fox 6

Wetumka 42, Davenport 20

Kiefer 14, Laverne 8

Semifinals

Wetumka (9-2) vs. Kiefer (11-1), 7:30 p.m. Friday, Del City H.S.

Cherokee (12-0) vs. Dewar (12-0), 1 p.m. Saturday, Del City H.S.

Class C

First round

Forgan 50, Corn Bible 0

Timberlake 52, Midway 0

Deer Creek-Lamont 56, Arkoma 6

Temple 22, Sharon-Mutual 18

Tipton 46, Waynoka 0

Covington-Douglas 58, Webbers Falls 12

Maud 46, Medford 40

Shattuck 38, Ryan 30

Quarterfinals

Forgan 40, Timberlake 6

Deer Creek-Lamont 40, Temple 6

Covington-Douglas 28, Tipton 22

Shattuck 46, Maud 0

Semifinals

7:30 p.m. Friday

Forgan (11-1) vs. Deer Creek-Lamont (11-0), at Woodward H.S.

Covington-Douglas (11-1) vs. Shattuck (10-1), Southwestern State (Weatherford)